Pierwsze zwycięstwo w Krajowym Turnieju Młodzików !

  • sobota, 05 marzec 2016

Zawodnicy Akademii Sportu Wrocław stawili się na Ogólnopolskim Turnieju Młodzików rozgrywanym w Głubczycach 23 stycznia 2016 roku. Do opolskiej stolicy badmintona wybrali się: Tomasz Winiarski, Łukasz Regeńczuk oraz Weronika Stankiewicz. Chłopaki po dłuższej przerwie w turniejowych startach mieli zaprezentować się w grach singlowych oraz deblu.

 O dużym pechu może mówić Tomek, ponieważ już podczas rozgrzewki złamała mu się jego jedyna rakieta i zmuszony był pożyczyć rakietę od swojego trenera. Ewidentnie było widać po naszym zawodniku, że nie może przyzwyczaić się do dużo sztywniejszej i twardszej rakiety przez co nie może skupić się na grze i niestety przegrał swoje pojedynki w fazie grupowej. Nieco lepiej zaprezentował się Łukasz Regeńczuk, który wygrał swój pierwszy mecz przeciwko Adamowi Szymańskiego reprezentującego Victorię Domecko w stosunku 21:13 21:18, w drugim meczu grał przeciwko rozstawionemu z nr 5 w turnieju, pszczyńskiemu zawodnikowi. Wojciech Brudek postawił bardzo wysoko poprzeczkę, choć do przerwy technicznej w obu setach Łukasz dotrzymywał kroku rywalowi, po 11 pkt nasz zawodnik gubił koncentrację i łatwo oddawał kolejne punkty.

 

 

W grze podwójnej chłopaki grali po raz pierwszy w takim zestawieniu i było widać ewidentne braki w zgraniu, ale Łukasz i Tomek zebrali cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości. Weronika Stankiewicz w grze pojedynczej nie mogła znaleźć sposobu na dobrze dysponowane w tym dniu przeciwniczki i grę singlową zakończyła na fazie grupowej. W grze podwójnej nasza zawodniczka wystąpiła z utytułowaną Dominiką Kwaśnik reprezentującą Klub z Kędzierzyna Koźla, to zestawienie okazało się bezkonkurencyjne i dziewczyny bardzo pewnie wygrały cały turniej. Dla Weroniki było to pierwsze zwycięstwo na Ogólnopolskim Turnieju Młodzików.

 

W tym samym czasie odbywał się Ogólnopolski Turnieju Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Ślęzy k. Kobierzyc, gdzie w starszej kategorii dzielnie walczyła Klaudia Rubik. Nasza reprezentantka prezentowała przez cały czas wysoki poziom gry oraz była bardzo konsekwentna w trzymaniu taktyki na korcie. Pierwszej i jedynej porażki Klaudia zaznała dopiero w półfinale co automatycznie dało jej brązowy medal oraz cenne punkty do rankingu. Najliczniejszą reprezentację mieliśmy w najmłodszej kategorii, nasz Klub reprezentowała 8 osobowa grupa młodych adeptów, a byli to: Julia Bernhard, Justyna Buszewska, Aleksandra Pisara, Iga Sigurska, Filip Kmita, Karol Andrzejewski, Dominik Skoracki i Juliusz Wysmyk.

Julia Bernhard trafiła do grupy z rozstawioną z nr 3 Aleksandrą Wrońską (12 w rankingu ogólnopolskim) z UKS Unia Bieruń oraz  z Agatą Netter z KS Gawra Niedźwiedź. Przy bardzo konsekwentnej i skutecznej grze nasza zawodniczka wygrała tę ciężką grupę i awansowała do ćwierćfinału. Pozostali zawodnicy wystartowali, aby zdobyć cenne doświadczenie, ponieważ dla większości z nich to był pierwszy start w zawodach o ogólnopolskiej randze. Julia ostatecznie zakończyła turniej na 5 miejscu. Należy jeszcze wspomnieć, że to był istny maraton dla naszych zawodników, ponieważ turniej rozpoczął się o 9 rano a jego zakończenie nastąpiło grubo po godzinie 1 w nocy.

Kontakt

  • home Akademia Sportu Wrocław
  • phone +48 602 449 159
  • mail kontakt@aswroclaw.pl
  • KRS : 0000475610
  • NIP : 895-202-49-40
  • Regon : 022268754
  • Nr rachunku bankowego : 54 2030 0045 1110 0000 0404 1220

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr