Mistrzostwa Polski na wyciągnięcie ręki

  • niedziela, 20 marzec 2016

Julia Bernhard, uczennica Szkoły Podstawowej w Kiełczowie, mieszkanka Gminy Długołęka oraz zawodniczka Akademii Sportu Wrocław trenująca w sekcji badmintona jest bardzo bliska do zakwalifikowania się do Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych.
Julia obecnie zajmuje 28 miejsce na ogólnopolskiej liście rankingowej młodzików młodszych (do MP kwalifikuje się pierwsze 30 osób), awans w rankingu zawdzięcza bardzo dobrej postawie w turniejach ogólnopolskich, w których brała udział w styczniu i lutym tego roku.

23 stycznia odbył się turniej w Ślęzie, gdzie Julia zajęła 5 miejsce pokonując w grupie dużo wyżej sklasyfikowaną Aleksandrę Wrońską (12 miejsce w rankingu PZBad) reprezentującą UKS Unię Bieruń. 13 lutego podczas turnieju w Zamościu Julia przegrała mecz o półfinał z miejscową zawodniczką Magdaleną Kasperek w trzech setach na przewagi 21:14 6:21 22:24. Półfinał był bardzo blisko, Julia miała nawet lotkę meczową, ale doping miejscowej publiczności zdeprymował naszą zawodniczkę i ostatecznie zajęła 5 miejsce.
20 lutego Julia pojechała na turniej do stolicy naszego kraju na turniej organizowany przez Akademię Badmintona Roberta Mateusiaka, gdzie również zajęła 5 miejsce w ćwierćfinale przygrywając 20:22 13:21 z Katarzyną Kisielewską reprezentującą UKS Hubal Białystok.
Julia zrobiła w ostatnim czasie bardzo duży postęp, przede wszystkim ustabilizowała swoją formę i usystematyzowała swoją grę. Julia była z nami na organizowanym przez nas obozie zimowym, co również dało jej potężny zastrzyk umiejętności. Na chwilę obecną musimy popracować nad taktyką rozgrywania poszczególnych pojedynków, koncentracją podczas meczu i panowaniem nad stresem i emocjami podczas zawodów. Jestem spokojny o kwalifikację Julki do Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych, jest bardzo pracowita i ambitna – dodaje główny trener AS Wrocław Marcin Ociepa.
Pozycja Julki w rankingu potwierdza zdobyty złoty medal w grudniu na Mistrzostwach Dolnego śląska. Julia dostała powołanie do reprezentacji naszego województwa w Mistrzostwach Polskich Młodzików Młodszych Województw Drużyn Mieszanych rozgrywanych 5-6 marca w Żyrakowie k. Przemyśla. Nasza zawodniczka będzie tworzyć filar żeńskiej części drużyny i mamy nadzieje, że wraz z kolegami i koleżankami z reprezentacji zaprezentują swój najlepszy poziom sportowy i być może sprawią niespodziankę podczas zawodów.

Kontakt

  • home Akademia Sportu Wrocław
  • phone +48 602 449 159
  • mail kontakt@aswroclaw.pl
  • KRS : 0000475610
  • NIP : 895-202-49-40
  • Regon : 022268754
  • Nr rachunku bankowego : 54 2030 0045 1110 0000 0404 1220

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr