Historyczne sukcesy w Sobótce !

  • sobota, 19 listopad 2016

Z okazji Święta Niepodległości w Sobótce został zorganizowany XXII Ślężański Ogólnopolski Turniej Badmintona, w którym wystartowało łącznie 74 uczestników z całej Polski. Nasz Klub miał również liczbą reprezentację, nasi zawodnicy wystartowali w kategoriach młodzik młodszy oraz młodzik. W kategorii juniora młodszego mieliśmy dwie reprezentantki, ale ze względu na niewielką liczbę zgłoszeń ich rozgrywki nie były klasyfikowane w Polskim Związku Badmintona, więc dziewczyny rozegrały punktowane sparingi, które na pewno wzbogaciły doświadczenie naszych podopiecznych. 

W kategorii młodzik młodszy kolejny bardzo dobry występ zanotował nasz mikst Julia Bernhard/ Filip Kmita (Kiełczów/ Wilczyce), którzy wygrali cały turniej i zdobyli pierwsze miejsce. Nasza para od dawna przejawiała apetyt na sukces, ale dopiero w bliskiej nam Sobótce stanęli na pierwszym miejscu podium. Jest to ich pierwsze zwycięstwo w tak dużym turnieju co na pewno zmotywuje zawodników do dalszej ciężkiej pracy, a zdobyte punkty do rankingu ogólnopolskiego przybliżą nasze ASy do kwalifikacji Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych.
Julia Bernhard równie dobrze spisała się w grze pojedynczej, gdzie przegrała dopiero swój półfinałowy pojedynek i z turnieju wraca z brązowym medalem. Jest to kolejny brązowy medal Julii w tym roku w grze pojedynczej, więc liczymy w tym roku na pewną kwalifikację do imprezy mistrzowskiej. W turnieju indywidualnym swoje pierwsze sukcesy odniosły Aleksandra Pisara, Justyna Buszewska oraz Iga Sigurska, które wygrały swoje pierwsze mecze na ogólnopolskich zawodach, dzięki czemu pojawią się na krajowych listach klasyfikacyjnych. Niestety, żadnej z nich nie udało się przebrnąć przez rozgrywki grupowe, ale jest to niewątpliwie ich duży sukces.

To czego nie udało się osiągnąć w grze pojedynczej dziewczyny osiągnęły w grze podwójnej, para deblowa Pisara/ Buszewska przebrnęła przez rozgrywki grupowe dostarczając wielu emocji zebranej w hali publiczności i ostatecznie zajęła bardzo wysokie III miejsce i dziewczyny po raz pierwszy w swojej karierze sportowej stanęły na podium na ogólnopolskim turnieju.
W grze mieszanej wystąpiła również para Iga Sigurska/ Dominik Skoracki, ale tym razem zebrali tylko cenne doświadczenie i musieli uznać wyższość swoich przeciwników z innych klubów badmintonowych.

W grze pojedynczej młodzików młodszych nasz Klub miał czwórkę reprezentantów – Filip Kmita, Juliusz Wysmyk, Karol Andrzejewski oraz Dominik Skoracki. Filip mimo ogromnych apatytów związanych z tym turniejem zakończył rozgrywki w fazie grupowej przegrywając po dobrym i zaciętym meczu z kolegą reprezentującym klub z Kępna. Bardzo dobrze spisał się Juliusz Wysmyk, który rywalizował w dwa lata starszymi przeciwnikami, ale nie składał broni i pokazał, że ma bardzo waleczny charakter. Podobnie jak koleżanki, wygrał swój pierwszy mecz i zostanie sklasyfikowany na krajowych listach rankingowych. Wiele nie brakło a Juliusz doszedłby do ćwierćfinału turnieju, ale nie sprostał starszemu zawodnikowi z Jeleniej Góry, po 35 minutach gry i 3 setach musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Dominik i Karol mimo dobrej gry muszą jeszcze zaczekać na swoje pierwsze wygrane mecze w krajowych rozgrywkach.

W kategorii młodzik wystąpiła Weronika Stankiewicz, która również na długo pozostawi ten turniej w swojej pamięci. Weronika wygrała turniej w grze pojedynczej i jest jej to pierwszy złoty medal w turnieju indywidualnym na szczeblu krajowym. W finale Stankiewicz pokonała dużo wyżej notowaną zawodniczkę z pierwszej 4 listy klasyfikacyjnej – Dominikę Chojnacką. Zwycięstwo odniosła po bardzo dobrym i zaciętym meczu, Weronika świetnie realizowała założenia taktyczne i wygrała 2:0. Weronika potwierdza swoją wysoką formę również w grach podwójnych, gdzie w debla jak i w miksta zdobyła srebrne medale. Gratulujemy i optymistycznie patrzymy w przyszłość.

W sobótce była również Klaudia Rubik i Ewa Stangret, dziewczyny rozegrały mecze sparingowe w grze pojedynczej oraz debla. Był to cenny start szkoleniowy i wskazał nad czym należy jeszcze pracować z tymi zawodniczkami przed kolejnymi turniejami.

Dziękujemy serdecznie organizatorom turnieju – UKS 2 Sobótka – za przygotowanie świetnego turnieju, sprawnie przebiegających rozgrywek oraz sympatycznej atmosfery. Podziękowania składają trenerzy oraz rodzice, którzy licznie zasiedli na trybunach w hali sportowej.

 

 

 

Kontakt

  • home Akademia Sportu Wrocław
  • phone +48 602 449 159
  • mail kontakt@aswroclaw.pl
  • KRS : 0000475610
  • NIP : 895-202-49-40
  • Regon : 022268754
  • Nr rachunku bankowego : 54 2030 0045 1110 0000 0404 1220

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr